archiwum aktualności - maj 2013

19 Maj 2013

„Nie znacie ani dnia, ani godziny …”

Autor: S. Marta Jagielska

Niedziela 19 maja . . . .

Od rana wszelkie oznaki na ziemi i na niebie zapowiadały piękny dzień. Słońce słało gorące promienie, lekki wietrzyk delikatnie muskał liście drzew, a przepiękny śpiew ptaków łagodnie płynął na jego falach, docierając do uszu tych wszystkich, którzy chcieli go usłyszeć.

Wszystko wokół zachęcało, aby cieszyć się pięknem przyrody i dziękować Bogu za tak cudownie stworzony świat:

„Dziękuję Ci, mój Panie, Stwórco świata

za łaskę życia i za tyle innych łask.

Śpiew skowronka i kwiaty na Twych łąkach

za te gwiazdy i za słońca ciepły blask.

Błogosławię Cię w miłości i pokorze,

błogosławię Cię w każdej chwili.

I Dziękuję Ci za te wszystkie dni,

które dajesz mi dobry Boże”

My dziękowałyśmy tego dnia Bogu za wierność, miłość, za łaskę i dar powołania, jakim obdarzył nasze drogie Siostry Jubilatki. które wraz z Matką Prowincjalną, całą wieleńską wspólnotą oraz swoimi krewnymi świętowały i wychwalały Boga za Jego niezmierzoną dobroć okazywaną każdego dnia.

Niespodziewanie i niewątpliwie za sprawą Ducha Świętego - „Nie znacie ani dnia, ani godziny” – w progach naszego Domu pojawił się o. Bonus – nasz wieloletni spowiednik, który od niespełna roku pełni posługę Gwardiana w Brodnicy. Wspólnie ojcem Gwardianem i z księdzem Leszkiem Firlejem dziękowali Panu Bogu przy Ołtarzu Pańskim i wspólnie modlili się w intencjach Sióstr Jubilatek.

Wizyta Ojca Bonusa stała się wspaniałą okazją do złożenia mu życzeń i wyrażenia naszej pamięci, z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 25 rocznicy święceń kapłańskich.

Wszystkie wydarzenia sprawiły, że w radości i dziękczynieniu przeżyliśmy piękny dzień …

„Dziękuję Ci mój Panie, za to wszystko,

że jesteś blisko i że tyle daje mi.

Za to wszystko dziękuję całym sercem ..

I … błogosławię Cię w miłości i pokorze”.

Niech dobry Pan będzie uwielbiony za dar powołania Drogich Sióstr Jubilatek i za wszystkie dobrodziejstwa, którymi każdego dnia obficie wszystkich nas obdarza.

07 Maj 2013

Rekolekcje Sióstr

Autor: S. Ewelina Ridiger

W dniach od 30.04 do 07.05 br. gościliśmy Siostry naszej wspólnoty, które w naszym domu przeżywały swoje doroczne rekolekcje prowadzone przez Ojca Kazimierza Mościckiego.

Był to dobry czas. Czas zatrzymania się i odejścia od codzienności, czas wsłuchania się w Boga w ciszy i samotności. Otoczenie tonące w słońcu i wiosennych kolorach sprzyjało stawaniu przed Stwórcą z wdzięcznością i uwielbieniem.

Ojciec głoszonym słowem dotykał serc, pomagał wracać do ich głębi, budził na nowo ideały i pragnienia. Z pokojem i radością, umocnione Słowem Bożym, wróciły Siostry do swoich wspólnot.

Strona 1 / 1