archiwum aktualności - wrzesień 2013

14 Wrz 2013

Międzyzakonny dzień skupienia w Gostyniu

Autor: Siostry Nowicjuszki

Ostatnie dni naszych pięknych wakacji, to pielgrzymowanie do okolicznych sanktuariów maryjnych. Odwiedziliśmy Królową Rodzin w Lubaszu, Matkę Bożą Cierpliwie Słuchającą w Rokitnie, a w sobotę 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zawitaliśmy do Gostynia.

Wczesnym rankiem, wraz z S. Martą oraz z Panem Janem wyruszyliśmy z Wielenia, aby w międzyzakonnym dniu skupienia prosić o potrzebne nam łaski.

O godzinie 10.00 obraz Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej został odsłonięty. Odśpiewaliśmy godzinki ku czci NMP, a po nich O. Wojciech Prus wygłosił konferencję na temat trudności spotykanych na drodze życia zakonnego. Później nadszedł czas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Punktem kulminacyjnym naszej pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Biskup Jan Tyrawa z diecezji bydgoskiej.

Po zakończonej Mszy Świętej wraz z całą zgromadzoną wspólnotą udałyśmy do auli na gorący posiłek.

Przed nami była długa droga powrotna, zatem z nieco ciężkim sercem zrezygnowaliśmy z dalszej części programu i wyruszyliśmy do Wielenia. Czas spędzony u stóp Matki Bożej był dla nas i naszych współsióstr niezwykłym przeżyciem – atmosfera modlitwy, skupienia, bogactwo głoszonych treści sprawiły, że wzmocnione duchowo, z otwartym sercem powierzyłyśmy swoją drogę zakonną w ręce Maryi – kochającej Matki.

12 Wrz 2013

Bazylika Mniejsza Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

Autor: Siostry Nowicjuszki

Nastał chłodny poranek 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi Panny. Z Siostrą Martą i Panem Janem wyruszyliśmy do Rokitna, do Bazyliki Mniejszej Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Nasz pobyt tam rozpoczęliśmy od Drogi Krzyżowej, która znajduje się w pobliżu Bazyliki, wśród rozległych pól. Rozmieszczono tam 32 stacje – począwszy od „Wieczernika” na „Rozesłaniu Apostołów” kończąc. Po rozważeniu Męki i Śmierci Pana Jezusa uczestniczyłyśmy w uroczystej Mszy Świętej, podczas której zanosiłyśmy Dobremu Bogu i cierpliwie słuchającej wszystkich Matce Bożej wszystkie intencje, z jakimi tam pojechałyśmy.

Za bazyliką znajduje się ogród, w którym ukazane są między innymi sceny Objawień Maryjnych oraz Pustelnia Pięciu Pierwszych Męczenników Polskich – spacer wśród miejsc, które ukazują tak ważne wydarzenia naszej Wiary był dla nas wielkim przeżyciem. W drodze powrotnej odwiedziłyśmy Świebodzin. Tam znajduje się największa na świecie figura Chrystusa Króla Wszechświata. Jej wysokość - 33 metry sprawia niespotykane wrażenie.

Dzień radośnie spędzony w tak pięknych miejscach, ubogacający nas duchowo będziemy długo i mile wspominać.

Strona 1 / 1