archiwum aktualności - listopad 2014

11 List 2014

Narodowe Święto Niepodległości

Autor: S. Ewa Pollus

"Wolność jest dobrem wzglednym, warunkiem raczej niż przedmiotem szczęścia, dobrem jest o tyle, o ile ułatwia dopięcie pożądanego celu: pozbawienie jej o tyle jest nam bolesnem, o ile zdobycie upragnionego dobra utrudnia."

Św. Zygmunt Szczęsny Feliński

08 Lis 2014

Kalisz 2014

Autor: S. Ewa Pollus

8 listopada delegacja 13 sióstr wraz z pensjonariuszami i pracownikami naszego Zespołu Domów Pomocy Społecznej wyruszyła o 6:30 autokarem do Kalisza na obchody V rocznicy kanonizacji św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Na wspólne świętowanie zjechały się siostry z całego Zgromadzenia. Wśród przybyłych sióstr obecna również Matka Generalna Janina Kierstan oraz Matki Prowincjalne z Krakowa i Warszawy. Rolę Gospodarza pełniła Matka Prowincjalna Grażyna Orłowska.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w Bazylice Św. Józefa w Kaliszu. Tutaj przed cudownym obrazem św. Józefa, zgromadzone na uroczystość siostry wysłuchały niezwykle ciekawej historii obrazu i początków istnienia Sanktuarium, opowiedzianej przez tutejszego kapłana. Potem Matka Prowincjalna poprowadziła modlitwę dziękczynną, która składała się ze śpiewów ku czci św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Godzinek ku czci św. Józefa i Litanii do św. Józefa.

Msza święta rozpoczęła się o godzinie 12:00. Przewodniczył jej i słowo poświęcone św. Józefowi wygłosił Kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i proboszcz parafii, Ks. Prałat dr Jacek Plota. Siostry przygotowały piękną i uroczystą oprawę liturgiczną. Lekcję odczytała siostra postulantka, psalm zaśpiewała s. Anna Wzięch, modlitwę powszechną czytała s. Aleksandra Łojewska a s. Ewelina Uruska odczytała komentarz do darów. Po Eucharystii Matka Generalna zawierzyła całe Zgromadzenie opiece św. Józefa, można tez było złożyć cześć św. Ojcu Założycielowi przez ucałowanie relikwii.

A po strawie dla ducha Matka Prowincjalna zaprosiła wszystkie siostry na poczęstunek przygotowany przez Księdza Kustosza w domu pielgrzyma. Była to okazja do siostrzanego spotkania, dzielenia się radością i przeżyciami tego dnia.

01 List 2014

Wspomnienie Wszystkich Świetych

Autor: S.Marta Jagielska

"Niech nie słabnie moje wewnętrzne mestwo!

Ponieważ jestem naczyniem na Twoje życie,

spraw, by ono promieniowało wokół mnie aż do niepojętego momentu,

gdy zasnę na Twoim ramieniu. "

o. Ambroise-Marie Carré

Strona 1 / 1