archiwum aktualności - grudzień 2014

24 Gru 2014

Życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia pozwoliły na nowo przeżyć Tajemnicę Obecności Jezusa. Niech On wypełnia serca miłością, pokojem i radością.

z serdeczną pamięcią w modlitwie

S. Ewa Pollus Dyrektor ZDPS. RM; S. Barbara Borowiak Przełożona Domu

14 Gru 2014

Kolędowanie w Rosku

Autor: S.Marta Jagielska

W niedzielę 14 grudnia, sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Rosku wypełniła się po brzegi - począwszy od najmłodszych, aż po najstarszych członków społeczności. Wśród zaproszonych gości były również Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z naszej wieleńskiej wspólnoty. Uroczystość, serdecznym powitaniem gości rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół w Rosku – Pani Wiesława Norkowska-Nawrot.

W części artystycznej wszystkim przybyłym została przedstawiona historia kolędników, którzy jak żywo wyjęci z tradycji, zaprezentowali się na scenie. Wystąpili wśród nich: turoń, koza, Cygan, niedźwiedź, anioł, diabeł, kominiarz ale także chór. Kolejno na scenę wychodzili też przedszkolacy i uczniowie. Najpierw swoją kolędę pod opieką wychowawczyń przedszkolnych, zaprezentowali najmłodsi. Następnie dzieci i młodzież z Zespołu Szkół zachwycili zgromadzonych swoimi talentami wokalnymi.

Niezapomnianych chwil dostarczył również Chór „Lutnia” z Roska oraz grupa rodziców, którzy wystąpili ze swoim świątecznym repertuarem. Wśród ciepło brzmiących, każdemu znanych, dźwięków wszyscy obecni niezmiernie się wzruszyli.

Atmosfera nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przeniknęła także cały budynek szkoły. Na korytarzach kiermaszowe stoły uginały się od ciekawych, ale co najważniejsze, samodzielnie wykonanych przez uczniów świątecznych ozdób i dekoracji. Szczególnie podziwiano stoisko z projektami ozdób ekologicznych, które przygotowali uczniowie z gimnazjum. Po koncercie wszyscy zaproszeni goście udali się na przygotowany dla nich poczęstunek.

04 Gru 2014

Dzień imienin Siostry Przełożonej

Autor: S. Magdalena Patyna

Dzięki Ci Boże za wszystkie łaski, którymi nieustannie mnie obsypujesz

one mi świecą jak słońca blaski, którymi mi drogę pokazujesz...

4 grudnia obchodziłyśmy w naszej Wspólnocie radosne wydarzenie – Dzień Imienin Siostry Przełożonej. Z tej okazji w Wigilię Święta św. Barbary, zebrałyśmy się, aby złożyć Solenizantce najserdeczniejsze życzenia, które w imieniu Siostry Dyrektor i Sióstr wypowiedziała S. Magdalena Patyna.

Oto ich fragment:

"Dziękujemy Panu Bogu za dar obecności i posługi kochanej Siostry Przełożonej, za nieustannie otrzymywane dobro, za dar serca przepełnionego troską o nasz dom i każdą z nas. Niech dobry Bóg umacnia pokojem swej obecności, błogosławi podejmowane decyzje, a Św. Barbara niech wskazuje najkrótszą drogę do Świętości."

Życzymy

Wiary – która patrzy na wszystko inaczej,

Nadziei – która patrzy dalej,

Miłości – która patrzy głębiej.

Za miłość i trud codzienny odwzajemniamy pamięcią w modlitwie.

Spotkaniu towarzyszył piękny śpiew scholi oraz radosna i pełna życzliwości atmosfera.

Strona 1 / 1