archiwum aktualności - styczeń 2015

27 Sty 2015

„Noc, noc bez końca. Świtu nie ma.” Tadeusz Borowski

Autor: S. Ewa Pollus

Dziś przypada 70 rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Nasze Siostry zebrały się w kaplicy, aby modlić się za dusze ofiar, które w bestialski sposób zostały wymordowane. Myślami byłyśmy w miejscu, gdzie runęła nasza cywilizacja i gdzie skutecznie realizowany był plan pozbawienia człowieka jego godności. Gorąco modliłyśmy się, aby dojrzeć do niesienia dalej wszystkiego, co zasiały w naszej pamięci wspomnienia Tych, co przetrwali. Aby nigdy więcej przez nas, nigdy więcej w nas, nigdy więcej z nami, to wszystko, co najgorsze się nie wydarzyło. Wszystko to wydaje się ponad siły, ale innego wyjścia nie mamy i mieć nie będziemy.

27 Sty 2015

To, co zechcesz (Bł. kard. John Henry Newman)

Autor: S.Ewa Pollus

Uczyń ze mną Panie, to co zechcesz.

Nie targuję się, nie stawiam warunków.

Będę tym czym zechcesz, bym był.

Nie chcę wiedzieć, dokąd mnie prowadzisz.

Nie mówię Ci, że pójdę za Tobą wszędzie,

gdzie Ty pójdziesz, gdyż jestem słaby.

Ale oddaję się Tobie,

Byś mnie zaprowadził tam, gdzie zechcesz.

18 Sty 2015

Rocznica odzyskania niepodległści

Autor: S. Marta Jagielska

18 stycznia 1920 roku Wieleń odzyskał niepodległość i wyzwolił się spod zaborów, a co za tym idzie - obcych władz. Dla przypomnienia niecodziennej daty, 16 stycznia zorganizowano w naszym mieście patriotyczną uroczystość. Obchody tak ogromnie ważnego dla każdego Polaka święta odbyły się w miejscu szczególnym dla mieszkańców Wielenia – przy Pomniku Wdzięczności Ziemi Wieleńskiej, pod którym delegacje władz miasta jak również innych instytucji złożyły kwiaty.

Następnie głos zabrała Pani Burmistrz, która w swoim wystąpieniu nawiązała do wydarzeń z przeszłości zachęcając jednocześnie, abyśmy czynili wszystko, co w naszej mocy, by Ziemia Wieleńska rozwijała się w zgodzie, wzajemnej współpracy nad realizacją nowych pomysłów wynikających również z codziennej, rzetelnej pracy.

Strona 1 / 1