archiwum aktualności - marzec 2016

27 Mar 2016

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ

Autor: S. Barbara Borowiak, S. Ewa Pollus

"Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj: zmartwychwstał."

Łk 24, 5-6

Niech nadchodzące Święta Wielkanocne będą czasem spokoju i radości,

Zmartwychwstały Chrystus odnowi w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość,

da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


16 Mar 2016

REKOLEKCJE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Autor: S. Marta Jagielska

Pan Bóg jest Tym, kogo warto poznawać. Pan Bóg jest Tym, kto kocha każdego z nas osobiście i bezwarunkowo. Pan Bóg jest Tym, kto nieustannie wylewa na nas swoją Miłość. A co ja z tą Miłością Bożą robię? Czy ją przyjmuję? Czy się na nią otwieram? Co sprawia, że Miłość Pana Boga nie ma do mnie dostępu? Na te i na wiele innych pytań dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wieleniu usłyszały odpowiedź podczas swoich wielkopostnych rekolekcji. Trzy dni - od 14 do 16 marca - kaplica w naszym Domu zapełniała się dzieciakami. Z wielką radością przychodziły one, aby inaczej spędzić czas.
Rekolekcje, to szczególny w Wielkim Poście okres poznawania Pana Boga i nawiązywania z Nim relacji. Kaplica rozbrzmiewała codziennie pięknym śpiewem. Dzieci pełną piersią prosiły:

Jezu tchnij w moje serce Twojego Ducha

Rozpal w nim miłości żar....

Ufamy, że ziarenko zasiane w dziecięcych serduszkach rozpali ogromny żar Bożej miłości i w swoim czasie przyniesie obfite plony w ich codziennym życiu.

01 Mar 2016

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Autor: S. Ewa Pollus

„Błogosławieni, których godzina próby
zastanie pod krzyżem z Maryją”

Św. Zygmunt Feliński
Czas Wielkiego Postu to okazja na refleksję, na przygotowanie serca do Świąt Wielkiej Nocy tak, by za 40 dni stojąc z Marią Magdaleną przy pustym grobie, spotkać Zmartwychwstałego Pana.
Tradycyjnie już w Wielkim Poście - w tym roku miało to miejsce w dniach od 21 do 24 lutego - przeżywaliśmy w naszym Domu Rekolekcje Wielkopostne.
Tegoroczne hasło rekolekcji, które prowadził Ojciec Joachim Kusza ze Zgromadzenia Ojców Oblatów z Poznania brzmiało: „Krzyż Chrystusa”. Wspólnie przeżyte 3 dni, to był dla każdego niezwykły czas. Czas skupienia, wyciszenia i zasłuchania się w Słowo Boże. Na nowo odkrywaliśmy fakt, że Chrystus jest obok nas, za nas umarł na krzyżu i wyciągając pomocną dłoń prowadzi do Miłosiernego Boga Ojca.
Każdy z Mieszkańców mógł przygotować się na spotkanie ze Zmartwychwstałym poprzez Sakrament Pokuty, z którym Spowiednicy dotarli na wszystkie oddziały.
Zwieńczeniem nauk rekolekcyjnych była uroczysta Eucharystia. Mieszkańcy ochoczo włączyli się w ubogacenie jej oprawy poprzez: śpiew, liturgię słowa, Modlitwę Wiernych oraz procesję z darami, które złożyli u stóp ołtarza.
Każdy z biorących udział w Mszy Świętej mógł ucałować wystawiony przed ołtarzem Krzyż i tym samym wyznać swoją wiarę w Jezusa - naszego Zbawiciela. Ojciec wręczał przy tym wszystkim mały, drewniany krzyżyk, aby codziennie przypominał nam moc płynącą z tego znaku naszego Zbawienia.
Na koniec przedstawicielka grona Mieszkańców skierowała pod adresem Ojca Joachima wyrazy wdzięczności za wspólnie spędzone chwile i z zapewnieniem pamięci w modlitwie wręczyła wiązankę kwiatów.

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: