archiwum aktualności - styczeń 2018

7 Sty 2018

"Totus Tuus Tota Tua"

Autor: S. Ewelina Ridiger

  „Totus Tuus to droga zawierzenia Maryi .Twoje stopy stają na drodze świętości, którą rodzi naśladowanie - tej „najświętości”, jaką podziwiasz w Niepokalanej. Oddajesz się Jej cały, a Ona nie pozostaje Twym dłużnikiem. Oddaje się Tobie na miarę Twojego oddania.
  Jeśli naprawdę jesteś TOTUS TUUS, Ona naprawdę jest TOTA TUA – Cała dla Ciebie.
  Ze swoją pełnią świętości, pełnią łaski, pewnością zbawienia. Warto ruszyć tą drogą - wydeptaną stopami świętych.”

  Traktat o zawierzeniu - Wincenty Łaszewski

  7 stycznia, zwyczajny - zdawałoby się - szary, zimowy dzień….
  W naszym Domu jednak, to wielkie święto. Z Poznania przyjechała S. Przełożona Anna Maciejewska, aby podzielić się z nami swoim doświadczeniem, swoim zawierzeniem Bogu przez Maryję. Przywiozła nam piękny obraz, przedstawiający Matkę Najświętszą tulącą do swego serca Maleńkiego Jezusa. Obraz wymowny niezwykle, ukazujący wszystkim ogrom opieki i czułości, jaką darzy Maryja Dzieciątko, ale też każdą z nas. I każda z nas uświadomiła sobie raz jeszcze, że „przez Maryję do Jezusa” że wszystko co nas nurtuje, smuci, ale też raduje, możemy powierzyć Tej, która jest Matką nas wszystkich. Tobie zatem Maryjo, która jesteś zawsze obecna w sposób szczególny w naszej Zakonnej Rodzinie, powierzamy na nowo wszystkie nasze Siostry i ich rodziny, a także tych, z którymi spotykamy się każdego dnia - naszych Mieszkańców, współpracowników i ich bliskich.

  „ Maryjo- jak Dzieciątko Jezus oddaję się Twoim ramionom i przyjmuję całą czułość Twojego kochającego spojrzenia na mnie. . . „

6 Sty 2018

"Święto Objawienia Pańskiego"

Autor: S. Ewa Pollus

  Objawienie Pańskie należy do pierwszych świąt, które ustanowił Kościół.
  Przez wiele miast w Polsce od niedawna, w ten właśnie dzień wędruje Orszak Trzech Króli.
  W naszym Domu orszak ten od lat odwiedza wszystkie pokoje, niosąc ich Mieszkańcom radość. Również w tym roku z utęsknieniem czekali oni na tę niezwykłą wizytę i nie zawiedli się. Co więcej - zagościła na oddziałach cała Święta Rodzina, której postacie odtworzyły nasze Mieszkanki. Towarzysząc Monarchom ze Wschodu - nimi, jak zawsze były nasze Siostry - śpiewali kolędy. Nieśli przede wszystkim Dobrą Nowinę, ale też obdarowywali słodyczami, uśmiechem radosnym i serdecznym słowem.

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: