archiwum aktualności - luty 2018

23 Lut 2018

"Noworoczne spotkanie z lokalnymi liderami"

Autor: S. Ewa Pollus

  Tak niedawno rozpoczęliśmy nowy rok. Rok szczególny dla naszej społeczności, bowiem minie wkrótce 910 lat od założenia Grodu i 670 lat Miasta - Wieleń.
  Władze miasta z Panią Burmistrz na czele przygotowują z tej okazji różnego rodzaju uroczystości i spotkania, które uświetnią te piękne rocznice.
  Dyrektor ZDPS. RM Siostra Ewa Pollus wraz z Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego, Siostrą Barbarą Borowiak, otrzymały zaproszenie na noworoczne spotkanie z lokalnymi liderami, współpracującymi z Samorządem Gminy Wieleń oraz przedstawicielami Starostwa Powiatowego. Odbyło się ono 23 lutego w Hali sportowo-widowiskowej w Wieleniu.
  Spotkanie rozpoczęło się noworocznym wystąpieniem Pani Elżbiety Rybarczyk, a po nim wręczono nagrody Burmistrza Wielenia w dziedzinie społeczno -gospodarczej, kultury fizycznej i turystyki oraz kultury.
  Siostra Ewa Pollus otrzymała z rąk Pani Burmistrz list gratulacyjny i podziękowania za współpracę oraz działalność na rzecz naszej małej społeczności.
  Spotkanie zakończył Koncert Noworoczny.

14 Lut 2018

"Boże, Ty nie chcesz śmierci grzeszników, Lecz ich nawrócenia…"

Autor: S. Ewa Pollus

  Tak niedawno cieszyliśmy się z Narodzenia Bożej Dzieciny, modliliśmy się podczas Eucharystii przy zapalonych gromnicach, a już Środa Popielcowa. Dzień, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu - czasu przygotowującego nas do Zmartwychwstania Pańskiego.
  Podczas sprawowanych w tym dniu Mszach Świętych, kapłan posypie nasze pochylone głowy popiołem. Popiołem, albowiem oznacza on przemijanie wszystkiego, ale też oczyszczenie. Pragniemy towarzyszyć Chrystusowi przez te 40 dni, pragniemy w szczególny sposób zgłębiać tajemnice naszej Wiary.
  Aż nadejdzie Triduum Paschalne i Chrystus powstanie z martwych, a wtedy wszystko złe zniknie - mroki zniechęcenia i bezsilności zastąpi jasność Poranka Zmartwychwstania Pańskiego.
  Chrystus widzi i zna stan naszego ducha - obyśmy umieli przeżyć te szczególne dni tak, by godnie przyjąć Cud Zmartwychwstania, który jest kluczem do naszego zbawienia.
  Wszystkim nam z całego serca tego życzę.

Szczęść Boże.

Dyrektor
S. Ewa Pollus

4 Lut 2018

"Tam mieszka Bóg…"

Autor: Siostry z Wielenia

  Nasze kochane Siostry - Anno i Joanno - przebywające na misjach w RPA.

  W uroczystym dzisiejszym dniu życzymy: niech Matka Najświętsza wspiera Was tam , w dalekim kraju i umacnia w powołaniu. Z podziękowaniem za piękną posługę i pamięcią w codziennej modlitwie.

  Siostry z Wielenia

Zobacz galerię fotografii

4 Lut 2018

"Dni Skupienia"

Autor: S. Marta

  Zapraszamy na lutowe Dni Skupienia.

2 Lut 2018

"Święto Ofiarowania Pańskiego"

Autor: S. Edyta

  2 lutego - w Święto Ofiarowania Pańskiego, wraz z S. Małgorzatą, S. Stanisławą, S. Magdaleną S. Bogumiłą i S. Eweliną pojechałyśmy do Poznania. Tam - w Archikatedrze Poznańskiej - podczas uroczystej Mszy Świętej z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, dziękowałyśmy Panu Bogu za dar powołania.
  Uroczystej Mszy Świętej w świątyni wypełnionej wielką rzeszą zakonnic i zakonników, wraz z licznym gronem kapłanów, przewodniczył Jego Ekscelencja - Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Podkreślił on w swojej homilii szczególną rolę Ducha Świętego w życiu każdej wspólnoty i każdej osoby konsekrowanej.
  Z niezwykłym wzruszeniem przeżyłyśmy chwile, podczas których trzymając w dłoniach zapalone świece, odnowiłyśmy zakonne śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
  Podniosły charakter liturgii uświetnił piękny śpiew chóru katedralnego.
  Bardzo miłą niespodziankę sprawiły nam przy wyjściu ze świątyni dzieci. Dzieci, które wręczając własnoręcznie wykonane laurki, dziękowały nam za to, że jesteśmy i za naszą posługę.

  Panie Boże, raz jeszcze dziękujemy za ten piękny, słoneczny dzień, za dar życia zakonnego i za wszelkie łaski którymi nas obdarzasz, za Twoje błogosławieństwa…

1 Lut 2018

"Dzień życia konsekrowanego"

Autor: Justyna Gaborek

  W 1997 roku Święty Jan Paweł II, aby móc podziękować Bogu za ten piękny dar, jakim jest Życie Konsekrowane, ustanowił jego święto.
  Przypada ono każdego roku 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego.
  Dom, w którym mieszkamy i pracujemy, to dom prowadzony przez Siostry. Siostry, które każdego dnia czuwają nad naszym zdrowiem, dobrym samopoczuciem, bezpieczeństwem ….
  Za wszystko dziękujemy i z okazji Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.
  Życzymy wiernego dążenia do osiągnięcia celu swojego powołania i pełni życia w Jezusie Chrystusie. Życzymy obfitości Bożych Darów w codziennej posłudze i opieki Matki Bożej w życiu zakonnym.

  Zapewniamy też o pamięci w naszych codziennych modlitwach.

  Mieszkańcy i Pracownicy ZDPS RM.

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: