archiwum aktualności - wrzesień 2019

15 WRZ 2019

"Pielgrzymka do Biezdrowa"

Autor: S. Małgorzata


„Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony,
  Na wieczne czasy bądźże pozdrowiony!
  Gdzie Bóg, Król świata całego
  Dokonał życia swojego”


  14 września Kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa Krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus, a także wyraża głęboki sens Krzyża w życiu chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.
  W niedzielę 15 września tradycyjnie już, grupa parafian z Wielenia i Drawskiego Młyna, udała się na rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego w Biezdrowie.
  Wyruszyliśmy o godzinie wpół do siódmej, aby pokonać 42 kilometry dzielące nas od celu. Rześki poranek, piękna pogoda i czekający nas Krzyż Święty, na którym skonał nasz Zbawiciel . . .
  O godzinie 10 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji pielgrzymów, których duże grupy przybyły do biezdrowskiego kościoła. Proboszcz tamtejszej parafii wyraził swoją ogromną radość z faktu, że grupa pielgrzymów ciągle się powiększa, a także coraz więcej wiernych przyjmuje Komunię Świętą. Na zakończenie Eucharystii oddaliśmy cześć relikwiom Krzyża Świętego, pod którym złożyliśmy wszystkie nasze troski, radości, dziękczynienia i prośby - także tą, o szczęśliwy powrót do domu. Po poczęstunku w postaci kawy i ciasta, udaliśmy się w drogę powrotną. Na trasie panował dość duży ruch, a przy tym wiatr wiejący z dużą siłą w nasze twarze utrudniał jazdę. Wszyscy jednak wróciliśmy szczęśliwie i w dobrym zdrowiu, za co raz jeszcze dziękujemy Dobremu Bogu.

8 WRZ 2019

"Usłysz nas o Matko Boska Lubaska"

Autor: S. Małgorzata


„Usłysz nas o Matko Boska Lubaska - Królowo Rodzin
  przyjmij nasze pokorne błagania
  i wstawiaj się za nami przed obliczem Syna Swego,
  którego trzymasz w swoich rękach”


  8 września podczas uroczystego Odpustu, w Lubaskim Sanktuarium czcimy Dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wieloletnią już tradycją wieleńskiej wspólnoty parafialnej jest piesza pielgrzymka do Królowej Rodzin. W sobotę - 7 września z S. Anną i S. Dorotą dołączyłyśmy do grupy pątników, aby u stóp Maryi złożyć dziękczynienia i prośby, aby powierzyć Jej całe nasze Zgromadzenie, dzieło naszego Założyciela, każdą z Sióstr i nasze rodziny.
  Licząca około 30 km droga nie była łatwa - padał deszcz i skutecznie utrudniał wędrówkę. Ponad trzydziestoosobowej grupie przewodniczył Wikariusz - Ks. Maciej, który śpiewem i modlitwą zagrzewał wszystkich do marszu. W Białej - przy kapliczce ku czci Świętego Jana Pawła II czekali już ze słodkim poczęstunkiem parafianie z Roska, a także pielgrzymi z okolicznych wiosek. Po wzmocnieniu sił tak potrzebnych do dalszej drogi, wyruszyliśmy już w ponad stuosobowej grupie.
  O 16,30 dotarliśmy do celu naszej pielgrzymki. W ciepłych słowach powitał nas Proboszcz lubaski - ksiądz Maciej Grześ i zaprosił najpierw na krótki odpoczynek oraz posiłek.
  O 18 rozpoczęła się Msza Święta sprawowana w intencji pątników z Dekanatu Wieleńskiego, Obrzycka i Słopanowa, podczas której homilię wygłosił Ojciec Wojciech Bieszke z Torunia.
  Zmęczone nieco, ale jednocześnie wzmocnione Duchem Świętym i otulone płaszczem Lubaskiej Pani wróciłyśmy wieczorem do domu.
  Dziękujemy Bogu Najwyższemu, Panu Jezusowi i Jego Najświętszej Matce za szczęśliwą pielgrzymkę i prosimy o nieustanną opiekę każdego dnia.

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: