archiwum aktualności - luty 2020

11 LUT 2020

"Adoracja to uwielbienie"

Autor: S. Ewa Pollus


„Kim jest ten Piękny Nieznajomy,
  Co mnie ciągle urzeka…”


  Adoracja, to uwielbienie. Każda adoracja otwiera przed człowiekiem możliwość odkrywania zamysłów Serca Boga, ale też czerpania z niej sił oraz wynagradzania swoją miłością.
  Uwielbienie wymaga czasu - wiele czasu, który poświęcimy Panu, aby wyrazić pełen miłości szacunek.

  Pragnąc umożliwić wszystkim okazanie Chrystusowi takiego uwielbienia, nasza Wspólnota w każdy czwartek zaprasza do całodziennej adoracji w domowej kaplicy.
  Z Panem Jezusem możemy przebywać od porannej Mszy Świętej, aż do wieczornego nabożeństwa rozpoczynającego się o godzinie 17,00 powierzając Mu naszych bliskich, nasze troski, radości i pragnienia.
  18 dzień w każdym z kwartałów, to dzień ekspiacji - dzień szczególnej adoracji Najświętszego Sakramentu, ale też dzień oczyszczenia i przywrócenia jedności z Bogiem. W tym roku będzie to 18 dzień maja, sierpnia i listopada. Piękny Nieznajomy obdarza nas wtedy zdrojem łask, przenika nasze serca i pozwala doświadczyć Prawdziwej Miłości, otacza swoją troską każdego i wciąż czeka… Czeka przez cały dzień, a kiedy nadejdzie pora snu i kaplica opustoszeje, możemy spotkać się z Panem sam na sam. Ogarnia nas wtedy wspaniałe uczucie jedności, uczucie najcudowniejsze. Najpiękniejsza rzecz, jaka może spotkać człowieka - trwanie przy Jezusie.
  I właśnie wtedy tak bardzo dociera do nas świadomość tego, co napisał anonimowy autor:
„We śnie szedłem brzegiem morza z Panem 
  oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mego życia. 
  Po każdym z minionych dni zostawały na piasku 
  dwa ślady: mój i Pana. 
  Czasem jednak widziałem tylko jeden ślad 
  odciśnięty w najcięższych dniach mego życia. 
  I rzekłem: 
  “Panie postanowiłem iść zawsze z Tobą 
  przyrzekłeś być zawsze ze mną; 
  czemu zatem zostawiłeś mnie samego 
  wtedy, gdy mi było tak ciężko?” 
  Odrzekł Pan: 
  “Wiesz synu, że Cię kocham 
  i nigdy Cię nie opuściłem. 
  W te dni, gdy widziałeś jeden tylko ślad 
  ja niosłem Ciebie na moich ramionach.”


  Całym sercem dziękuję Ci dzisiaj za wszystko Panie.

11 LUT 2020

"Gość w dom, Bóg w dom"

Autor: S. Barbara Borowiak


„Gość w dom, Bóg w dom” - to stare, polskie przysłowie jest ciągle aktualne i prawdziwe, dlatego tak bardzo cieszymy się z sobotniej wizyty gościa zza oceanu - Siostry Margaridy, która w naszym Zgromadzeniu służy Bogu i ludziom w dalekiej Brazylii.
  Siostra Margarida uczestniczyła w Konferencji Międzyzakonnej w Rzymie, a w drodze powrotnej zawitała do Polski. Korzystając z tej okazji zapragnęła odwiedzić nasz Dom. Dom, który żył w jej wspomnieniach sprzed wielu lat, kiedy to gościła w naszych progach.
  Od tego czasu nastąpiło wiele zmian, dlatego Siostra Margarida chciała to wszystko jeszcze raz zobaczyć. Goszcząc więc w naszej Wspólnocie Zakonnej odwiedziła przede wszystkim kaplicę, ale także Zygmuntówkę, Józefówkę, „Siłownię pod chmurką” i cały nasz rozległy teren. Była zachwycona wszystkim, co zobaczyła życząc, aby Dobry Bóg wspomagał naszą wspólną służbę na rzecz chorych i potrzebujących.
  My zaś dziękujemy za miłe chwile razem spędzone i wyrażamy nadzieję, że spotkanie takie powtórzymy w przyszłości.

2 LUT 2020

"Święto Osób Konsekrowanych"

Autor: S. Ewa Pollus


„Cóż masz niebo nad ziemiany?
  Bóg porzucił szczęście swoje
  Wszedł między lud ukochany,
  Dzieląc z nim trudy i znoje;”


  2 lutego - w dniu, w którym obchodzimy święto osób konsekrowanych, zaszczycili nas swoim przybyciem Ksiądz Proboszcz z Księdzem Wikariuszem oraz członkowie chóru kościelnego, działającego w sąsiedniej parafii Św. Rocha wraz ze swoim dyrygentem. To kolejny już koncert tego chóru u nas, z czego niezmiernie się cieszymy. Kończąc okres Bożego Narodzenia z wielką radością śpiewaliśmy wspólnie przepiękne polskie kolędy - dziękując Bogu…
  Dziękując Bogu za to, że dał nam Chrystusa, który chodząc po świecie, brał „w objęcia dziateczki swe” a później zostawił nam siebie na zawsze w Najświętszym Sakramencie i prosząc: „Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…”
  Ksiądz Proboszcz w serdecznych słowach podziękował za te piękne chwile i złożył najlepsze życzenia.
  Na zakończenie przeszliśmy do świetlicy, do której poprzez dalszy śpiew kolęd przenieśliśmy panującą w kaplicy atmosferę. A później, przy wspólnej kawie i cieście wspominaliśmy nasze dotychczasowe spotkania, ale też snuliśmy plany na przyszłość z głęboką nadzieją, że spotkamy się w takim samym gronie już za rok.

  Szczęść Boże
  S. Ewa Pollus

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: