archiwum aktualności - czerwiec 2020

27 CZE 2020

"Powołałeś mnie! Oto jestem!"

Autor: S. Katarzyna Kostecka


„Na cześć i chwałę Trójcy Przenajświętszej…”

  Cztery Siostry - Franciszkanki Rodziny Maryi, złożyły w Jasnogórskiej Bazylice Śluby Wieczyste. Eucharystii podczas uroczystości, która odbyła się 27 czerwca br. przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo - Metropolita Częstochowski. S. Kinga, S. Lena, S. Karolina i S. Katarzyna poświęciły się umiłowanemu nade wszystko Bogu i wobec wszystkich zebranych - na ręce Matki Generalnej, na całe życie ślubowały trzy rady ewangeliczne: czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Do tego najważniejszego chyba w życiu momentu, Siostry przygotowywały się przez 8 długich lat formacji. W przeżywaniu zatem z taką tęsknotą oczekiwanego dnia, oprócz Współsióstr i Księży, Siostrom Profeskom Wieczystym towarzyszyli Rodzice, Rodzeństwo, członkowie rodziny, przyjaciele……

„On Cię wybrał i powołał,
  On ukochał i zaślubił…
  On najlepszym jest Pasterzem,
  więc owieczki swej nie zgubi!
  Niech Cię wspiera swoją mocą
  i potrzebne zsyła łaski.
  Niech prowadzi dniem i nocą,
  niech oświeca swoim blaskiem.
  On Cię nigdy nie opuści
  i swą miłość da bez miary.
  W Nim zwycięstwo, więc niech wzrasta
  to maleńkie ziarno wiary… „

Zobacz galerię fotografii

11 CZE 2020

"Boże Ciało"

Autor: S. Ewa Pollus


„Wierni, gdy adorują Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, winni pamiętać, że ta obecność wypływa z Ofiary i zmierza do komunii zarazem sakramentalnej i duchowej”

  W czasie niezwykłym, czasie, którego wydarzenia każdemu z nas przywodzą na myśl sens życia i bycia tu na ziemi, nadszedł ten piękny, uroczysty każdego roku dzień. Dzień, w którym sam Chrystus wychodzi do naszych miast i wsi, na gwarne ulice i między opłotki. Wychodzi i błogosławi nam, wychodzi i przypomina: jestem wśród was, jestem w Najświętszym Sakramencie i czuwam nad Wami… Czy i my czuwamy z Nim? czy kochamy Go, czy potrafimy uczcić Jego obecność wśród nas? Każdy z nas powinien sam sobie na to pytanie odpowiedzieć….
  Miniony czwartek przywitał nas deszczem, jednak nawet słońce postarało się wyjrzeć zza chmur, abyśmy w zielonej scenerii terenu naszego Domu, bez przeszkód mogli uczestniczyć w procesji ku czci Najświętszego Ciała Chrystusa.
  W modlitewnym skupieniu podchodziliśmy do każdego z ołtarzy, aby całym sercem wielbić Boga, powierzać Mu nasze troski, kłopoty, ale też dziękować za każdą radość, za każdy dobry dzień, a przede wszystkim za to, że jest z nami. Pozwolę sobie zatem kolejny raz powtórzyć za naszym kochanym, Świętym Janem Pawłem II:
„Jakże nie radować się w tym dniu przedziwną solidarnością Boga z ludźmi? W Eucharystii Jezus przyłącza się do nas - tak jak przyłączył się do uczniów zmierzających do Emaus - gdy pielgrzymujemy przez dzieje, w miastach i wioskach, na Północy i na Południu świata, w krajach o tradycji chrześcijańskiej i w krajach pierwszej ewangelizacji.”
  Radujmy się  więc, dziękujmy i prośmy o umocnienie w Wierze, Nadziei i Miłości.

  Szczęść Boże
  S. Ewa Pollus

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: