archiwum aktualności - wrzesień 2020

09 WRZ 2020

"Upatrzcie zatem"

Autor: S. Ewa Pollus


„Upatrzcie zatem, bracia, siedmiu mężów spośród siebie,
  cieszących się dobrą sławą, pełnych Ducha i mądrości…”


  Diakon, to od początków Chrześcijaństwa szczególny orędownik miłości, sprawiedliwości i pokoju, wezwany do pomocy duchowej i świeckiej osobom chorym, ubogim i cierpiącym…
  Takiego właśnie zaszczytu wsparcia łaską sakramentalną, dostąpili czterej Bracia Franciszkanie Zakonu Braci Mniejszych: Brat Aureliusz, Brat Ignacy, Brat Paweł i Brat Pio w miniony piątek we Wschowie.
  Siostry naszego Zgromadzenia z Siostrą Przełożoną na czele udały się na tę niezwykłą uroczystość na zaproszenie Brata Pio, który odbywał w naszym zespole Domów praktykę oraz Brata Pawła goszczącego u nas podczas Mszy Świętej Prymicyjnej jego starszych Współbraci. Chwile, które przeżyłyśmy, to radość i wzruszenie szczególnie w momencie, w którym Biskup nakłada ręce na głowy Braci oraz podczas Litanii do Wszystkich Świętych, kiedy to - kandydaci jeszcze - leżą krzyżem przed ołtarzem. W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyły rodziny, przyjaciele i mieszkańcy Wschowy. Cieszymy się ogromnie, że mogłyśmy w tym wielkim dla Braci i ich rodzin dniu być razem z nimi, ale też włączyć się śpiewem w oprawę Eucharystii.
  Z całego serca życzymy wszystkim Braciom - od tej chwili Diakonom, aby każdego dnia odnajdowali własną drogę do świętości, doświadczali zdarzeń, które będą nauką na całe życie, pogłębiali gotowość do poświęceń, a w tym wszystkim nieustającej opieki Matki Bożej Pocieszenia - Patronki kościoła we Wschowie.

  Szczęść Boże

  S. Ewa Pollus

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: