archiwum aktualności - październik 2021

15 PAŹ 2021

"Miesiąc Różańca"

Autor: S. Ewa Pollus

  „Do Ciebie się cały świat ucieka,
  przez Różaniec Twej pomocy czeka.
  Różańcowa Dziewico Maryjo.”


  Cały świat.... Jak pięknie mogłoby być, gdyby rzeczywiście świat cały słuchał wezwań Najlepszej Matki do modlitwy różańcowej, o którą prosi ludzkość w kolejnych Objawieniach. Październik, to miesiąc szczególny, miesiąc, w którym w kościołach i często pewnie przy przydrożnych kapliczkach wołamy: Matko Stworzyciela, Matko Kościoła, Pocieszycielko Strapionych, Uzdrowienie Chorych.... A Ona ? Matka nasza Najlepsza cierpliwie wysłuchuje i błaga Swego Syna za nami, prosząc Go o kolejne i kolejne odpuszczenie win naszych.
„Modlitwa różańcowa to rozważanie z Maryją wielkich dzieł Boga, który rozumie i kocha człowieka. Wspólne odmawianie różańca to szkoła Bożej mądrości i miłości, ...”
  Święty Jan Paweł II nieustannie nawoływał nas do tej pięknej modlitwy, a zapytany na dwa dni przed swoją śmiercią Ojciec Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom powiedział: „Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale to mu się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi. To Ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak jak Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz.”
  Starajmy się więc pamiętać o tych znamiennych słowach i nie tylko w październiku, ale każdego dnia prosić Królową Różańca Świętego o wybłaganie łask, tak dziś potrzebnych nam wszystkim. Nieustannie docierają do nas okrutne wieści o wojnach, kataklizmach, wypadkach, chorobach... Naszą nadzieję i ufność pokładajmy zatem w Tej, która jest Matką wszystkich, ale szczególnie Matką Jezusa i to Ona właśnie może uchronić swoje dzieci od zła wszelkiego, okrywając je swoim Matczynym płaszczem.

  Szczęść Boże
  S. Ewa Pollus

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: