zasłuchani w słowo

usłyszeć głos Boga w ciszy i w Jego Słowie

• • •

W dniach od 26 do 30 sierpnia grupka pięciu dziewcząt wzięła udział w wakacyjnych dniach skupienia. Zjechały się one w środę wieczorem do Domu Prowincjalnego w Poznaniu, by już skoro świt w czwartek rano wyruszyć do Drawskiego Młyna, a stamtąd na rowerach dotrzeć do Wielenia nad Notecią, gdzie mieści się Zespół Domów Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Siostry z Wielenia z ogromną serdecznością i szczerą gościnnością przyjęły nas i skrzętnie pilnowały, by niczego nam nie brakowało. Obfitowałyśmy więc we wszystko!

Czas przedpołudniowy spędzałyśmy na terenie Zespołu Domów pośród Mieszkańców. Dziewczęta miały możliwość porozmawiania z Pensjonariuszami, wspólnego bycia z nimi na oddziale, śpiewania, dzielenia się doświadczeniami. Popołudniami zaś wyruszałyśmy na rowerowe szlaki, by na łonie otaczającej nas przyrody nieco odpocząć, usłyszeć głos Boga w ciszy i w Jego Słowie, a także, by później we wspólnym gronie wymienić się refleksjami. Dzień kończyłyśmy u stóp Pana na wspólnej modlitwie uwielbienia i adoracji.

W drodze powrotnej odwiedziłyśmy także nasz dom w Szamotułach, gdzie Siostry posługują w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w warsztatach terapii zajęciowej, w domu seniora, świetlicy socjoterapeutycznej oraz w jadłodajni.

Cztery dni minęły bardzo szybko, przepełnione radością ze wspólnego przebywania oraz wdzięcznością za wszystkich napotkanych ludzi, a także za czas spędzony z Panem.

S. Anna Maciejewska

• • •

W Wieleniu nad Notecią został założony Dom Opieki dla starców pod nazwą Zakładu św. Józefa. Dom ten, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, rozpoczął swoją działalność w 1933 roku. Od kwietnia 1933 roku siostry Rodziny Maryi rozpoczęły pracę na tym terenie.

Nasza Galeria

/ /