archiwum aktualności - lipiec 2014

26 Lip 2014

Bóg mówi w ciszy

Autor: S. Marta

Tradycyjnie już 1 lipca rozpoczęły się w Szamotułach coroczne rekolekcje dla Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Uczestniczyło w nich ponad 80 Sióstr z wszystkich prowincji.

Liczna grupa – 9 Sióstr - z naszej, wieleńskiej wspólnoty, z Siostrą Przełożoną Ewą Pollus na czele udała się tam również, by w ciszy i skupieniu umocnić swoje relacje z Bogiem. Rekolekcje rozpoczęły się spotkaniem z Matką Generalną Janiną Kierstan, która na na początek rekolekcyjnej wędrówki zaproponowała dwa przedstawienia. Pierwsze z nich w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej pokazało nam, z jaką pieczołowitością Bóg stwarza każdego człowieka, ile miłości wkłada w jego stworzenie i jak bardzo troszczy się o nas każdego dnia. Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy „Betlejemce” natomiast, pokazały nam walkę Boga o człowieka. Inscenizacje wywarły na wszystkich Siostrach ogromne wrażenie i z całą pewnością na zawsze pozostaną w ich serach i pamięci.

Ćwiczenia tegoroczne prowadził dla nas O. dr Piotr Matuszak OFM Conv – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów Łódź - Łagiewniki. Ojciec Piotr pokazywał nam piękno Słowa Bożego i utwierdzał w przekonaniu, że bez Niego, bez trwania przy Nim wszystko, co podejmujemy nie ma najmniejszego sensu. Wspólnie przeżyte 8 dni to czas pochylenia się nad własną słabością, czas odkrywania piękna powołania do Rodziny Maryi i umocnienia w łasce Bożej.

Rekolekcje zakończyła uroczysta Eucharystia, podczas której liczna grupa Sióstr juniorystek w tym Siostry z naszej wspólnoty, ponowiła swoja profesję zakonną. Wspólna wieczorna rekreacja odbywała się w duchu wielkiej radości franciszkańskiej. Podczas porannej Eucharystii dnia następnego po dwuletnim nowicjacie Siostry nowicjuszki, które odbywały swoją praktykę zakonną w naszym Domu złożyły swoje pierwsze śluby zakonne.

Strona 1 / 1