archiwum aktualności - grudzień 2015

24 Gru 2015

Wesołych Świąt

Autor: S. Ewa Pollus - S. Barbara Borowiak

Na Radosne Święta Bożego Narodzenia, gdy święty opłatek w drżących rękach trzymać będziemy i pełnymi wesela kolędami Miłości Pana wychwalać - proszę przyjąć najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Niech Pan Swą łaską darzy, ześle błogosławieństwo pokoju, jedności serca, szczęśliwe dni.

10 Gru 2015

Adwent

Autor: S. Ewa Pollus

„Stworzyłeś nas, Boże dla siebie i niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Tobie”.

Św. Augustyn

Adwent jest zaproszeniem do pójścia na błogosławione peryferie naszego życia. Błogosławione, bo w nich chce się narodzić Żywy Bóg. Korzystajmy z Adwentu, wsłuchujmy się we własną duszę ... Aby móc śpiewać swoim życiem, trzeba mieć nastrojoną duszę. Jeśli nasze życie ma być pieśnią, na cześć Boga, to warto wołać : Boże, nastrój moją rozstrojoną duszę! Nastrój tak, by serce moje spokojnie spoczęło w Tobie.

08 Gru 2015

ROK MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Autor: S. Barbara Borowiak

W drugą rocznicę swego wyboru na Stolicę Piotrową - Ojciec Święty Franciszek ogłosił, iż nowy Rok Liturgiczny 2015/2016 będzie ROKIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

Papież Fanciszek oznajmił to 14 marca 2015 r. mówiąc:

"Drodzy bracia i siostry. Często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego. I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: (Łk 6, 36)"

Cały artykuł
  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: