archiwum aktualności - luty 2016

11 Lut 2016

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Autor: Wioletta Nowak

11 lutego po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. 13 maja 1992 roku ustanowił tę datę Jan Paweł II, ponieważ to właśnie 11 lutego 1858 r. Matka Boża ukazała się w Lourdes. Od tego czasu miejsce to stało się celem licznych pielgrzymek - zwłaszcza ludzi chorych - bo to Maryja jest troskliwą Matką, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich dzieci, wypraszając dla nich zdrowie duszy i ciała.

W naszej kaplicy miała miejsce uroczysta liturgia, którą sprawowało czterech Kapłanów: Ojciec Feliks, Ojciec Dezyderiusz, Ksiądz Kapelan Andrzej i Ojciec Grzegorz, który Jej przewodniczył. Wierni mieli okazję skorzystać z Sakramentu Chorych – znaku pozostawionego nam przez Chrystusa. To głębokie, religijne przeżycie umacnia człowieka i dodaje mu sił w pokonywaniu trudności dnia codziennego. Mieszkańcy wzięli liczny udział w oprawie Mszy Świętej czytając lekcję, modlitwę wiernych, a także niosąc dary .

Uroczyste Błogosławieństwo udzielone zgromadzonym zakończyło tą niecodzienną Ofiarę Ołtarza.

04 Lut 2016

WIELKI POST w Roku Miłosierdzia

Autor: S. Ewa Pollus

Czy cierpienie ma sens?

Święty Jan Paweł II, napisał: "w cierpieniu kryje się szczególna moc przybliżająca człowieka wewnętrznie do Chrystusa, jakaś szczególna łaska."

Cierpienie ma sens tylko w zjednoczeniu z Chrystusem.

Ofiarowuję Ci cierpienie i łączę się z Twoim cierpieniem za zbawienie wszystkich grzeszników.
Wyrzekam się wszystkiego, co prowadzi do zła, oraz wszelkiego grzechu, aby żyć w wolności dziecka Bożego.
Wyrzekam się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu.
Panie Jezu, proszę Cię o łaskę bezwarunkowego przebaczenia tym wszystkim, którzy mnie skrzywdzili i zadali mi cierpienie. Cały mój ból fizyczny i udrękę duchową składam w Twoich ranach. Dziękuję Ci za to doświadczenie.
Proszę, uwolnij mnie od wszelkiego lęku, buntu i zniechęcenia. Jednoczę się z Twoją męką i wszystkie swoje cierpienia ofiarowuję Ojcu Niebieskiemu za nawrócenie pogan, ateistów, a także w intencji papieża, biskupów i kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Poprzez Niepokalane Serce Maryi całe jesteśmy Twoje.
Amen

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: