archiwum aktualności - czerwiec 2016

24 Cze 2016

"Pożegnanie"

Autor: S. Ewa Pollus

   24 czerwca, w Zespole Szkół w Wieleniu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Dyrektor Szkoły, Pan Karol Nowakowski w swoim przemówieniu skierowanym do grona pedagogicznego, społeczności szkolnej, rodziców i gości podziękował za rok wytężonej pracy, za sukcesy i osiągnięcia. W szczególny sposób gratulował uczniom, którzy w tym roku otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem. Pan Dyrektor osobiście wręczył je najlepszym uczniom, a listy gratulacyjne ich rodzicom.
   Tegoroczne zakończenie roku szkolnego miało szczególny charakter, ponieważ jest to ostatni rok pracy naszej S. Aleksandry Łojewskiej. Pan Dyrektor pożegnał Siostrę Aleksandrę w imieniu swoim, grona pedagogicznego i całej społeczności szkolnej. Podziękował za ofiarną pracę i wsparcie, którego sam doświadczał z jej strony. Zwrócił uwagę, że Siostra Aleksandra pracowała w Zespole Szkół w Wieleniu od początku jej istnienia i była filarem tej szkoły przez 14 lat. Dziękując Siostrze raz jeszcze za współpracę i życząc powodzenia w mierzeniu się z nowymi zadaniami stwierdził, że odejście Siostry będzie z pewnością wielką stratą dla szkoły. Wyraził jednak nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie i że może kiedyś Siostra Aleksandra wróci do Zespołu Szkół w Wieleniu. Grono pedagogiczne pragnąc, aby Siostra Aleksandra nie zapomniała o swojej szkole, przygotowało jej w pożegnalnym prezencie rysunek szkoły oprawiony w ramkę oraz przepiękny kosz kwiatów. Podczas uroczystego wręczenia prezentu rozległy się gromkie oklaski młodzieży i wszystkich zgromadzonych wyrażające aprobatę i podziękowanie. Wzruszona Siostra Aleksandra podziękowała Panu Dyrektorowi, nauczycielom, uczniom i rodzicom za tyloletnią współpracę. Zapewniła, że było jej w szkole bardzo dobrze, że uczyła cudowną młodzież i współpracowała ze wspaniałym gronem pedagogicznym. Obiecała też, że nie zapomni o nikim - wszystkich zabiera w sercu i powierza Panu Bogu z nadzieją, że Poznań nie jest tak daleko i będzie okazja czasem się spotkać.
   W imieniu rodziców Siostrę Aleksandrę pożegnała przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Sikora. Dziękowała za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży Zespołu Szkół. Rada Rodziców przygotowała również mały upominek z pięknie wypisanymi podziękowaniami.
   Po oficjalnej części uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnała Siostrę Aleksandrę również młodzież. Uczniowie z wielkim żalem i wzruszeniem żegnali swoją nauczycielkę języka polskiego, wręczając piękne bukiety kwiatów. Klasa III TIL, którą Siostra Aleksandra najdłużej uczyła, podarowała w podziękowaniu duże tableau ze zdjęciem klasy i podpisem każdego ucznia.
   Pożegnanie Siostry Aleksandry w Zespole Szkół w Wieleniu było niezwykle wzruszające. Okazało się, że dla nauczycieli tej szkoły, rodziców i samej młodzieży nie jest bez znaczenia fakt, że uczy w szkole Siostra, która swoją cichą , ofiarną pracą, wyrozumiałością i cierpliwością zjednała sobie serca, zyskała szacunek i stała się wsparciem dla tych, wśród których pracowała. Żałujemy, że posługa naszej Siostry Aleksandry w Wieleniu dobiegła końca. Będzie nam jej brakowało również w naszej Wspólnocie Zakonnej. Pan jednak posyła ją do innych zadań, które trzeba podjąć. Życzymy więc Siostrze Aleksandrze darów Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa na wykonywanie nowych zadań, które stawia przed nią Pan.

Zobacz galerię fotografii

18 Cze 2016

"W Rodzinie Maryi żyć, umierać - tak Bogu przyrzekła każda z nas…."

Autor: S. Małgorzata Pasztetnik

W sobotę 18 czerwca słowa tej piosenki rozbrzmiewały w sercach Sióstr zgromadzonych w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. O godz. 12.00 ks. bp Romuald Kamiński wraz z licznie towarzyszącymi kapłanami odprawił uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową. Siostry Jubilatki razem ze zgromadzonymi Siostrami Franciszkankami Rodziny Maryi, rodzinami, przyjaciółmi Sióstr oraz mieszkańcami i przedstawicielami władz samorządowych i administracyjnych Augustowa uwielbiały Boga, który powołał je do oblubieńczej miłości:

60 lat temu – S. Zenona Trafisz

50 lat temu – M. Bolesława Dębska

25 lat temu – S. Barbara Suchocka i S. Agnieszka Ropiak

Po liturgii wszyscy zaproszeni udali się na wspólny obiad. Największą atrakcją był rejs statkiem SERWY, którym w dniu 09.06.1999 r. płynął Jan Paweł II po jeziorach i Kanale Augustowskim. Wspaniała atmosfera, piękna pogoda i przepiękne widoki sprawiły, że każda z nas trwała w głębokiej zadumie i zachwycie nad dziełem Stwórcy. Każdego dnia w naszym zakonnym życiu szukamy Tego, którego kochamy – a jest nim Bóg. Prosimy Pana Boga o potrzebne łaski, zdrowie i siły dla Czcigodnych Sióstr Jubilatek na dalszą posługę. Niech zawsze towarzyszy Siostrom świadomość i przekonanie, że są Siostry narzędziem w rękach Mistrza dla szerzenia Królestwa Bożego na ziemi, również ziemi augustowskiej.

Zobacz galerię fotografii

04 Cze 2016

"Uczyń serca nasze według Serca Twego"

Autor: S. Barbara Borowiak

"Uczyń serca nasze według Serca Twego"
(Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa)

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W piątek 3 czerwca po oktawie Bożego Ciała obchodziliśmy coroczną uroczystość ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Uroczystość skierowała nasze spojrzenie na Najświętsze, Boże, a zarazem tak ludzkie – Jezusowe Serce, przebite włócznią na Kalwarii i odtąd już na zawsze otwarte dla tych, których ukochało tak bardzo. Pamiętajmy jednak, to Jezus pierwszy, jak Boski Kardiolog, wsłuchuje się w bicie naszych serc … W głębi swych serc podejmujemy najważniejsze życiowe decyzje. Na dnie swych serc odpowiadamy na proste, a zarazem życiowe pytanie: kto jest moim Bogiem i kim On jest dla mnie?

"Kiedy ziemia ucieka spod nóg
kiedy niebo zwaliste i obce
światło uchodzi szczelinami chwil
wśród znaków i symboli
daj rozpoznać najważniejszy –
przebite i otwarte Serce Swoje"
    (Maria Imelda Kosmala)

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: