archiwum aktualności - lipiec 2016

25 Lip 2016

"Światowe Dni Młodzieży"

Autor: Administrator

    Tydzień poprzedzający "Światowe Dni Młodzieży" był niezapomnianym czasem radosnych, ale i wzruszających spotkań pielgrzymów z całego świata z polskimi rodzinami, który poprzedził najważniejsze, upragnione dążenie młodych na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.
    Ogromny wysiłek towarzyszył szczególnie dalekim podróżom do Polski. Tak było w przypadku pielgrzymów, którzy w drodze do Krakowa zatrzymali się na odpoczynek w Gminie Wieleń.
    Pielgrzymi znaleźli gościnę w naszym Zespole Domów Pomocy Społecznej. Powitały ich nasze siostry z Siostrą Przełożoną Barbarą Borowiak i Siostrą Dyrektor Ewą Pollus. Siostry zapoznały gości z historią naszego Zakonu, Domu i z aktualnymi naszymi zadaniami. Po części oficjalnej spotkanie przeniosło się do świetlicy, gdzie była okazja do rozmów i bliższego poznania się. Na koniec spotkania, wszystkich zgromadzonych pobłogosławił neoprezbiter Daniel Sedlacek.
    Następnego dnia pielgrzymi udali się już do Krakowa, gdzie wkrótce wszyscy podczas Światowych Dni Młodzieży przeżywali niezwykłe spotkanie z Ojcem Świętym Papieżem Franciszkiem, orędownikiem Bożego Miłosierdzia oraz życia w prawdzie, miłości i pokoju na świecie. Pobyt pielgrzymów w naszym Domu pozostawił miłe wspomnienia. Mckenzie Galdernick, ks. Daniel Sedlack, Siostra Josemaria i inni na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: