archiwum aktualności - wrzesień 2017

26 Wrz 2017

"Spacer po zdrowie- NordicWalking"

Autor: S. Weronika Jeżak

 Z ogromną radością i zainteresowaniem przyjęliśmy zaproszenie na Inaugurację zajęć pozalekcyjnych - „Spacer po zdrowie- NordicWalking”. Zajęcia zorganizowane zostały 26 września br. przez Panią Izabelę Okrzesik- Frąckowiak - (nauczycielkę fizyki i pasjonatkę NordicWalking`u) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Świętego Jana Pawła II w Wieleniu. Po przywitaniu zebranych gości wygłoszone zostały dwie prelekcje dot. technik prawidłowego marszu NordicWalking, a także istoty couching`u w życiu sportowca. Zarówno nauka prawidłowej techniki marszu, jak i couching warunkują coraz większe sukcesy dla osoby trenującej Nordicwalking. Ten temat najlepiej w swoich wypowiedziach przybliżyli nam goście honorowi: Pan Stefan Helwich i Pan Kamil Kliczka - tegoroczni mistrzowie Polski w swojej kategorii wiekowej. Po części teoretycznej udaliśmy się na wspólną rozgrzewkę w terenie i marsz Aleją Kasztanową. Wśród wielu uczestników - głównie dzieci i młodzieży - nie zabrakło naszych dwóch mieszkanek: Pani Teresy i Pani Ani. Chodzenie z kijkami cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczą licznie organizowane imprezy tego typu na terenie całej Polski. W naszym Zespole Domów Pomocy Społecznej również możemy się cieszyć grupą osób regularnie uczestniczących w zajęciach.23 Wrz 2017

"Europejski Tydzień Sportu "

Autor: S. Weronika Jeżak

 Od 23 do 30 września 2017 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzimy Europejski Tydzień Sportu mający promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, sprawdzonych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive „Bądź aktywny” ma zachęcić Europejczyków do aktywnego trybu życia nie tylko w ciągu obchodów wspomnianego tygodnia, ale przez cały rok.
  Trzecia Edycja ETS doskonale wpisała się w XIII Letnie Mistrzostwa Sportowe w Zespole Domów Pomocy Społecznej, które odbyły się 27 września 2017 r. Zawody te cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem Mieszkańców. Możliwość rywalizacji i wspólnej zabawy skutecznie zachęca do podejmowania wysiłku. Na tę okoliczność zostały specjalnie przygotowane konkurencje, uwzględniające możliwości naszych Mieszkańców: WYŚCIGI NA WÓZKACH INWALIDZKICH, SLALOM, PODBIJANIE PIŁECZKI, RZUT DO CELU, WYŚCIGI W PARACH itp. Trzyosobowe JURY wyłoniło zwycięzców, na których czekały nagrody i dyplomy.

26 Wrz 2017

"17 września ... "

Autor: S. Barbara Borowiak


  Podczas uroczystości, dziękowałyśmy za wszystko, czym Pan nas darzy, ale też modliłyśmy się. Modliłyśmy się w niecodziennej intencji - w intencji Siostry Anny Polanowskiej oraz Siostry Joanny Rapacz, które w najbliższym czasie udadzą się do Republiki Południowej Afryki, aby tam prowadzić dzieło misyjne, aby tam służyć bliźniemu, aby przybliżać dobro Boga mieszkańcom tego odległego kraju. Po zakończeniu Mszy Świętej, wszyscy zgromadzeni udali się do naszego Domu Generalnego przy ulicy Żelaznej, na wspólny piknik, podczas którego wiele zróżnicowanych - również wiekowo - grup, przedstawiło swój program ewangelizacyjny.
 Raz jeszcze dziękujemy Panu za wszystko - za dar naszego Założyciela, za Jego świątobliwe i niewątpliwie trudne życie, za każdy nasz dzień, za troski, radości, za ludzi, których stawia na naszej drodze ... I prosimy - szczególnie teraz prosimy za wstawiennictwem Ojca Założyciela o siły dla naszych udających się do Afryki Współsióstr, o opiekę i błogosławieństwo w każdym, trudnym dniu. Prosimy też o łaski potrzebne naszemu całemu Zgromadzeniu, każdej naszej Siostrze i wszystkim tym, którzy są powierzeni naszej opiece.

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: