archiwum aktualności - lipiec 2018

17 Lipiec 2018

"Pielgrzymka na Jasną Górę"

Autor: S. Magdalena Patyna

„Skoro nas Bóg światłem natchnął,
Trzeba z tym światłem iść w drogę”


  19 lipca, w ramach 35 krajeńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, 24 osoby w grupie Krajna Błękitna z Sępólna Krajeńskiego, wyruszyły w drogę do Maryi.
  Hasło pielgrzymki nawiązywało do hasła roku duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Szczególnym Patronem naszej drogi był Św. Stanisław Kostka, zaś wspólnymi intencjami - „Modlitwa za Ojczyznę w setną rocznicę niepodległości” oraz „Prośba o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego”
  Wędrowaliśmy 13 dni pokonując 420 km…..
  13 dni pięknych rekolekcji, podczas których towarzyszyły nam konferencje red. Ks. Sławomira Kunki - „Idziemy do Matki krzyż swój dźwigając”.
  Czas pielgrzymowania, to dla mnie cenny dar od Boga, ale również nowe doświadczenia, rozmowy ze spotykanymi ludźmi.
  Czas pielgrzymowania, to również przemiany naszych serc otwierających się na dobro - to dawane i to otrzymywane np. od osób przyjmujących nas pod swój dach….
  Pragnę zatem wyrazić wdzięczność za:
  dar ufności - do Boga Ojca, do Maryi Matki, do której wędrujemy. Ufamy, bo „każdy wschód słońca Ciebie nam zapowiada”
  dar prostoty - odkrywamy piękno prostych gestów, słów, modlitwy, śpiewu, przyrody. Doświadczamy wielu trudności, by zobaczyć swoje życie codzienne pięknym i wartościowym.
  dar wspólnoty - wspólnie niesiony bagaż trosk, radości, intencji, razem przebyte w trudzie kilometry i wspólna modlitwa czynią nas jedną rodziną i dodają sił do wiernej wędrówki za Panem każdego dnia.
  Wróciłam szczęśliwa i pragnę powiedzieć jedno tylko słowo: Dziękuję.

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: