archiwum aktualności - lipiec 2019

21 LIP 2019

"Złoty Jubileusz"

Autor: S. Barbara Borowiak


„Niech będzie błogosławiony Bóg za dar powołania do życia konsekrowanego. Za ten dar trzeba Go nieustannie wielbić i składać Mu dziękczynienie.”
  Jan Paweł II

  W niedzielę - 21 lipca, podczas uroczystej Mszy Świętej, wielbiliśmy Boga, dziękując mu za dar powołania, który otrzymała i przyjęła Siostra Krystyna 50 lat temu.
  Uroczystość miała miejsce w kościele parafialnym w Paterku - rodzinnej miejscowości naszej drogiej Jubilatki. Wokół ołtarza, wraz z Proboszczem tamtejszej parafii Księdzem Mariuszem, zgromadzili się: Ksiądz Andrzej, Ksiądz Henryk, Ksiądz Bogumił i Ksiądz Zbigniew, aby podczas Najświętszej Ofiary dziękować za 50 pięknych lat w służbie Bogu i bliźniemu, ale i prosić o błogosławieństwo i wszelkie łaski tak potrzebne Siostrze Krystynie każdego dnia. Cała, wielopokoleniowa już rodzina Siostry Krystyny, licząca około 100 osób, a także przedstawicielki naszego Zgromadzenia z Matką Prowincjalną na czele uczestniczyłyśmy w tej wzruszającej Eucharystii. Przybyła również S. Anna Maciejewska - Przełożona z Poznańskiego Domu Prowincjalnego wraz z S. Joanną Szewczyk oraz reprezentującą Poznańskie Seminarium Duchowne, S. Alicją Żyźniewską - rodzoną siostrą wspomnianego już Ks. Zbigniewa, a także S. Katarzyna Grządka z Wałbrzycha. Nasz Dom, w którym S. Krystyna od kilku lat pełni rolę Zakrystianki, reprezentowało siedem Sióstr. Moc z serca płynących życzeń, kwiaty, a na zakończenie wspólny obiad we wspaniałej atmosferze, podczas którego rozmowom, wspomnieniom i niejednokrotnie wzruszeniom nie było końca. Raz jeszcze dziękujemy Dobremu Bogu za obecność Siostry Krystyny wśród nas i prosimy Matkę Najświętszą o nieustanną nad nią opiekę.

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: