archiwum aktualności - grudzień 2019

23 GRU 2019

"Życzenia Bożonarodzeniowe"

Autor: S. Barbara Borowiak

Boże Narodzenie, Wieleń 2019r.

"W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie.
  Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam
  w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę..."


Szanowni Państwo

  Z całego serca życzę radosnego oczekiwania i gotowości na przyjęcie Bożego Syna do swego życia. Za kilka godzin siądziemy wszyscy przy wigilijnych stołach, połamiemy się opłatkiem, złożymy sobie wzajemnie życzenia , zaśpiewamy piękne , polskie kolędy ... Pragnę zatem życzyć Państwu, aby Bóg zawsze mieszkał w Waszym domu. Tajemnica Bożego Narodzenia niech wzbogaci łaską , napełni pokojem i radością, a jej blask niech oświeca wszystkie dni nadchodzącego Nowego Roku.

  Szczęść Boże
  S. Barbara Borowiak

8 GRU 2019

"Niepokalana"

Autor: S. Barbara Borowiak


"Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia - mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego - została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć."

  Papież Pius IX - 8 grudnia 1854 roku.

  Kolejny już raz obchodziliśmy niedawno to piękne święto - święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które 165 lat temu ustanowił Papież Pius IX.  Dziękując Bogu za wszelkie łaski otrzymane za pośrednictwem Niepokalanej prosimy jednocześnie o dalszą, nieustanną opiekę, zwłaszcza w tym szczególnym okresie oczekiwania na narodzenie Jej Bożego Syna.
  Święty Jan Paweł II powiedział, że "Niepokalana jest bramą, przez którą Bóg wszedł w dzieje ludzkości". Nigdy o tym nie zapominajmy, dbajmy, aby ta cudowna "brama" zawsze była dla nas otwarta, a my - abyśmy  swoim życiem i postępowaniem zawsze zasługiwali na przejście przez nią.

  Szczęść Boże
  S. Barbara Borowiak

5 GRU 2019

"Czas oczekiwania"

Autor: S. Ewa Pollus


„Przygotowanie się do przyjęcia Chrystusa
  Wymaga przede wszystkim postawy intensywnej i ufnej modlitwy.
  Uczynienia Mu miejsca w naszych sercach.
  wymaga pełnej powagi postawy
  Nawrócenia się ku Jego miłości”


  Jan Paweł II

  Nadszedł kolejny, radosny czas oczekiwania na Boże Dzieciątko. W tak dzisiaj rozpędzonym świecie, w pogoni za jutrzejszym dniem, za czymś, co nam się wydaje najważniejsze, często nie potrafimy już zobaczyć nic wokół siebie i wtedy to, co winno być rzeczywiście najważniejsze - umyka gdzieś obok nas i bezpowrotnie ginie. Spróbujmy więc w tym wyjątkowym okresie zatrzymać się na chwilę, zobaczyć tak oczekiwane Dzieciątko w drugim człowieku, w kimś, kto może bardzo potrzebuje naszej choćby tylko obecności, a nie potrafi, może jest zbyt nieśmiały, aby jego ręka znalazła się w naszej ręce.
  Bo przecież tak mało dla nas, znaczy czasem tak wiele dla bliźniego.
  Życzmy sobie zatem wzajemnie, abyśmy umieli być razem w dobrych, ale szczególnie w trudnych chwilach i abyśmy w każdym znaleźli Bożą Dziecinę.

  Szczęść Boże
  S. Ewa Pollus

4 GRU 2019

"Imieniny Siostry Przełożonej"

Autor: S. Ewa Pollus


„Święta Barbaro, któraś zostawiła Kościołowi
  świetlany przykład czystości i męstwa,
  wstaw się za nami do Boga,
  abyśmy przez Twoje zasługi
  otrzymali pomoc we wszystkich potrzebach
  oraz obronę we wszystkich niebezpieczeństwach.”


  Każdego roku początek adwentu, to również wspomnienie Świętej Barbary. Kolejne już święto Patronki Siostry Przełożonej przeżywane w naszej wspólnocie, tradycyjnie rozpoczęte uroczystą mszą świętą w intencji Solenizantki. O łaski tak potrzebne na każdy dzień, podczas mszy świętej koncelebrowanej, której przewodniczył Ksiądz Dziekan z Roska, prosili: Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Wikariusz z wieleńskiej parafii, Gwardian Ojców Franciszkanów z Wronek, Ksiądz Kapelan oraz Siostry, a także licznie zgromadzeni Mieszkańcy i pracownicy Domu.
  A później życzenia, kwiaty, mnóstwo dobrych słów wdzięczności i pamięci od wielu, wielu osób tak zakonnych, jak i świeckich. Uroczystość była niezwykle miłym przerywnikiem w szarej codzienności, w ogromie zajęć, pośpiechu….
  Pięknym zaś zakończeniem tego dnia była scenka pt. „Podróż w głąb śladami św. Teresy z Avili i Św. Jana od Krzyża”, przygotowana i wykonana przez nasze Siostry.

„Modlitwa wewnętrzna. Modlitwa w ciszy…. Czym jest ?”

  Podczas całego programu ten właśnie motyw nam towarzyszył i zachęcał do pochylania się codziennie nad ogromnym znaczeniem modlitw zanoszonych przed tron Najwyższego, nad ich głębią, nad tym, co codziennie łączy nas z Trójcą świętą i łaskami spływającymi z Nieba.
  Bo przecież tak niewiele trzeba:

„Nic, nie musisz mówić nic.
  Odpocznij we mnie.
  Czuj się bezpiecznie
  Pozwól kochać się
  Miłość pragnie Ciebie”
  aby każdy dzień zaczynać i kończyć tą szczególną więzią”

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: