archiwum aktualności - styczeń 2022

31 STY 2022

"Przekaż 1% swojego podatku"

Autor: S. Barbara Borowiak


„Nie z ilości otrzymanych darów, ale z uczynionego z nich użytku sądzeni kiedyś będziemy”
  Św. Zygmunt Feliński

  Szanowni Państwo

  Nasze stowarzyszenie powstało, aby pomagać wszystkim tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą. Staramy się widzieć wokół siebie takich właśnie ludzi i skutecznie zapobiegać ich troskom, wspierać materialnie, ale również duchowo i sprawiać, że ich świat staje się przyjazny, że z nadzieją, a czasem nawet radością mogą spoglądać w przyszłość. To wszystko możemy uczynić również dzięki Waszej pomocy, Waszemu udziałowi w pracy na ich rzecz.
  Ośmielamy się zatem prosić o Państwa życzliwość i przekazanie kolejny raz 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych, bowiem - jak już informowaliśmy - uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego. Dla przypomnienia podajemy nasz numer: Stowarzyszenie Przyjaciół Świętego Zygmunta Felińskiego KRS: 0000487932

  Za wsparcie nas serdecznie dziękujemy i życzymy, aby każdy dzień był dla Państwa dniem radości. Radości i satysfakcji ze świadomości tego, że jak powiedział Ks. Twardowski: „Realizujemy się najpełniej, jeśli potrafimy żyć dla innych”

  Szczęść Boże

  S. Barbara Borowiak
  Prezes

10 STY 2022

"Orszak Trzech Króli"

Autor: S. Barbara Borowiak


„Przybyliśmy oddać Mu pokłon”
  (Mt 2, 2)

  Dzień Trzech Króli jest wielkim świętem O b j a w i e n i a B o g a światu - po grecku zwanym Epifaneją, ustanowionym i obchodzonym już w III wieku na pamiątkę hołdu, jaki Trzej Królowie - Trzej Mędrcy ze Wschodu, z Indii, Persji i Arabii - Kacper, Melchior i Baltazar złożyli Dzieciątku Jezus. Siostry naszego Domu, pragnąc podtrzymać tradycję, a jednocześnie uczcić ten fakt i ocalić od zapomnienia, 6 stycznia wraz z Mieszkankami naszego Domu, w pięknych przebraniach udały się z wizytą do wszystkich naszych Mieszkańców W dawnej Polsce z tym świętem wiązały się różne zwyczaje, a barwne między innymi orszaki i obdarowywanie się wzajemne chociażby tylko słodyczami, pozostało z pewnością w pamięci wielu naszych podopiecznych Radość zatem, jaką wywołał swoją wizytą nasz orszak i słodki poczęstunek przez nich przyniesiony - nie miała granic. Kto tylko mógł śpiewał wraz z nimi kolędy, a samo wzruszenie, tak widoczne na twarzach wielu, wynagrodziło kolędnikom poniesiony trud. Nasze obiekty są przecież bardzo rozległe, każdy z nich stanowi kilka pięter, a oczekiwani goście w ciągu kilku godzin dotarli do wszystkich. Raz jeszcze pragniemy im podziękować i wyrazić nadzieję, że w przyszłym roku znów rozjaśnią swoją wizytą szarość codziennego dnia.

  Szczęść Boże
  S. Barbara Borowiak

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: