aktualności

14 Lut 2018

"Boże, Ty nie chcesz śmierci grzeszników, Lecz ich nawrócenia…"

Autor: S. Ewa Pollus

  Tak niedawno cieszyliśmy się z Narodzenia Bożej Dzieciny, modliliśmy się podczas Eucharystii przy zapalonych gromnicach, a już Środa Popielcowa. Dzień, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu - czasu przygotowującego nas do Zmartwychwstania Pańskiego.
  Podczas sprawowanych w tym dniu Mszach Świętych, kapłan posypie nasze pochylone głowy popiołem. Popiołem, albowiem oznacza on przemijanie wszystkiego, ale też oczyszczenie. Pragniemy towarzyszyć Chrystusowi przez te 40 dni, pragniemy w szczególny sposób zgłębiać tajemnice naszej Wiary.
  Aż nadejdzie Triduum Paschalne i Chrystus powstanie z martwych, a wtedy wszystko złe zniknie - mroki zniechęcenia i bezsilności zastąpi jasność Poranka Zmartwychwstania Pańskiego.
  Chrystus widzi i zna stan naszego ducha - obyśmy umieli przeżyć te szczególne dni tak, by godnie przyjąć Cud Zmartwychwstania, który jest kluczem do naszego zbawienia.
  Wszystkim nam z całego serca tego życzę.

Szczęść Boże.

Dyrektor
S. Ewa Pollus

4 Lut 2018

"Tam mieszka Bóg…"

Autor: Siostry z Wielenia

  Nasze kochane Siostry - Anno i Joanno - przebywające na misjach w RPA.

  W uroczystym dzisiejszym dniu życzymy: niech Matka Najświętsza wspiera Was tam , w dalekim kraju i umacnia w powołaniu. Z podziękowaniem za piękną posługę i pamięcią w codziennej modlitwie.

  Siostry z Wielenia

Zobacz galerię fotografii

4 Lut 2018

"Dni Skupienia"

Autor: S. Marta

  Zapraszamy na lutowe Dni Skupienia.

2 Lut 2018

"Święto Ofiarowania Pańskiego"

Autor: S. Edyta

  2 lutego - w Święto Ofiarowania Pańskiego, wraz z S. Małgorzatą, S. Stanisławą, S. Magdaleną S. Bogumiłą i S. Eweliną pojechałyśmy do Poznania. Tam - w Archikatedrze Poznańskiej - podczas uroczystej Mszy Świętej z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, dziękowałyśmy Panu Bogu za dar powołania.
  Uroczystej Mszy Świętej w świątyni wypełnionej wielką rzeszą zakonnic i zakonników, wraz z licznym gronem kapłanów, przewodniczył Jego Ekscelencja - Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Podkreślił on w swojej homilii szczególną rolę Ducha Świętego w życiu każdej wspólnoty i każdej osoby konsekrowanej.
  Z niezwykłym wzruszeniem przeżyłyśmy chwile, podczas których trzymając w dłoniach zapalone świece, odnowiłyśmy zakonne śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
  Podniosły charakter liturgii uświetnił piękny śpiew chóru katedralnego.
  Bardzo miłą niespodziankę sprawiły nam przy wyjściu ze świątyni dzieci. Dzieci, które wręczając własnoręcznie wykonane laurki, dziękowały nam za to, że jesteśmy i za naszą posługę.

  Panie Boże, raz jeszcze dziękujemy za ten piękny, słoneczny dzień, za dar życia zakonnego i za wszelkie łaski którymi nas obdarzasz, za Twoje błogosławieństwa…

1 Lut 2018

"Dzień życia konsekrowanego"

Autor: Justyna Gaborek

  W 1997 roku Święty Jan Paweł II, aby móc podziękować Bogu za ten piękny dar, jakim jest Życie Konsekrowane, ustanowił jego święto.
  Przypada ono każdego roku 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego.
  Dom, w którym mieszkamy i pracujemy, to dom prowadzony przez Siostry. Siostry, które każdego dnia czuwają nad naszym zdrowiem, dobrym samopoczuciem, bezpieczeństwem ….
  Za wszystko dziękujemy i z okazji Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.
  Życzymy wiernego dążenia do osiągnięcia celu swojego powołania i pełni życia w Jezusie Chrystusie. Życzymy obfitości Bożych Darów w codziennej posłudze i opieki Matki Bożej w życiu zakonnym.

  Zapewniamy też o pamięci w naszych codziennych modlitwach.

  Mieszkańcy i Pracownicy ZDPS RM.

7 Sty 2018

"Totus Tuus Tota Tua"

Autor: S. Ewelina Ridiger

  „Totus Tuus to droga zawierzenia Maryi .Twoje stopy stają na drodze świętości, którą rodzi naśladowanie - tej „najświętości”, jaką podziwiasz w Niepokalanej. Oddajesz się Jej cały, a Ona nie pozostaje Twym dłużnikiem. Oddaje się Tobie na miarę Twojego oddania.
  Jeśli naprawdę jesteś TOTUS TUUS, Ona naprawdę jest TOTA TUA – Cała dla Ciebie.
  Ze swoją pełnią świętości, pełnią łaski, pewnością zbawienia. Warto ruszyć tą drogą - wydeptaną stopami świętych.”

  Traktat o zawierzeniu - Wincenty Łaszewski

  7 stycznia, zwyczajny - zdawałoby się - szary, zimowy dzień….
  W naszym Domu jednak, to wielkie święto. Z Poznania przyjechała S. Przełożona Anna Maciejewska, aby podzielić się z nami swoim doświadczeniem, swoim zawierzeniem Bogu przez Maryję. Przywiozła nam piękny obraz, przedstawiający Matkę Najświętszą tulącą do swego serca Maleńkiego Jezusa. Obraz wymowny niezwykle, ukazujący wszystkim ogrom opieki i czułości, jaką darzy Maryja Dzieciątko, ale też każdą z nas. I każda z nas uświadomiła sobie raz jeszcze, że „przez Maryję do Jezusa” że wszystko co nas nurtuje, smuci, ale też raduje, możemy powierzyć Tej, która jest Matką nas wszystkich. Tobie zatem Maryjo, która jesteś zawsze obecna w sposób szczególny w naszej Zakonnej Rodzinie, powierzamy na nowo wszystkie nasze Siostry i ich rodziny, a także tych, z którymi spotykamy się każdego dnia - naszych Mieszkańców, współpracowników i ich bliskich.

  „ Maryjo- jak Dzieciątko Jezus oddaję się Twoim ramionom i przyjmuję całą czułość Twojego kochającego spojrzenia na mnie. . . „

6 Sty 2018

"Święto Objawienia Pańskiego"

Autor: S. Ewa Pollus

  Objawienie Pańskie należy do pierwszych świąt, które ustanowił Kościół.
  Przez wiele miast w Polsce od niedawna, w ten właśnie dzień wędruje Orszak Trzech Króli.
  W naszym Domu orszak ten od lat odwiedza wszystkie pokoje, niosąc ich Mieszkańcom radość. Również w tym roku z utęsknieniem czekali oni na tę niezwykłą wizytę i nie zawiedli się. Co więcej - zagościła na oddziałach cała Święta Rodzina, której postacie odtworzyły nasze Mieszkanki. Towarzysząc Monarchom ze Wschodu - nimi, jak zawsze były nasze Siostry - śpiewali kolędy. Nieśli przede wszystkim Dobrą Nowinę, ale też obdarowywali słodyczami, uśmiechem radosnym i serdecznym słowem.

Zobacz galerię fotografii

  • 1
Strona 1 / 1

  • Odwiedź nas lub napisz do nas: