archiwum aktualności - luty 2015

18 Lut 2015

Wielki Post

Autor: S.Ewa Pollus

Wielki Post - 40 dni. Post, modlitwa, jałmużna... Podejmij post od gniewu i niechęci. Codziennie daj swym najbliższym dodatkową porcję miłości. Podejmij post od osądzania innych. Zanim kogoś potępisz, przypomnij sobie, jak Jezus odnosi się do twoich upadków. Podejmij post od narzekania. Kiedy będziesz miał ochotę narzekać, zamknij oczy i przypomnij sobie małe radości i tę wielką radość, że Pan cię kocha. Podejmij post od uczucia żalu i pretensji do innych. Ciągle pracuj nad przebaczeniem tym, którzy Cię zranili. Podejmij post od pychy i zazdrości bo one rujnują twoje Życie wewnętrzne. Gdy tak przeżyjesz Wielki Post bardzo głośno i radośnie będziesz śpiewał „Alleluja" Zapewne o chlebie i wodzie byłoby Prościej!!!

01 Lut 2015

Sympozjum Życia Konsekrowanego

Autor: S. Ewa Pollus

Na zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Księdza Stanisława Gądeckiego, 1 lutego 2015 roku wzięłyśmy udział w dziewiątym już Sympozjum Życia Konsekrowanego. Odbyło się ono w Poznaniu, w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny.

Spotkanie, któremu przewodniczył Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak, a oprawę liturgiczną sprawowali Księża Filipini, rozpoczęło się modlitwą do Ducha Świętego.

Strona 1 / 1